^

Zdraví

Radicold Plus

, Lékařský editor
Naposledy posuzováno: 23.04.2024
Fact-checked
х

Veškerý obsah iLive je lékařsky zkontrolován nebo zkontrolován, aby byla zajištěna co největší věcná přesnost.

Máme přísné pokyny pro získávání zdrojů a pouze odkaz na seriózní mediální stránky, akademické výzkumné instituce a, kdykoli je to možné, i klinicky ověřené studie. Všimněte si, že čísla v závorkách ([1], [2] atd.) Jsou odkazy na tyto studie, na které lze kliknout.

Pokud máte pocit, že některý z našich obsahů je nepřesný, neaktuální nebo jinak sporný, vyberte jej a stiskněte klávesu Ctrl + Enter.

Radicold Plus je léčivý přípravek, který je navržen tak, aby vydržel první příznaky chřipky nebo jiných nachlazení. Pečlivě vybrané odborníky farmaceutické společnosti "Elegantní Indie", optimální rovnováha mezi aktivními složkami při jejich kombinovaném účinku zajišťuje vysokou účinnost používání tohoto léčiva od prvních dnů počínajícího studenou. To zase je faktorem přispívajícím ke snížení pravděpodobnosti a prevenci výskytu nejrůznějších závažných následků a komplikací onemocnění.

Indikace Radicold Plus

Indikace pro použití Radicold plus naznačují jeho použití pro symptomatickou léčbu akutních zánětlivých procesů v horních cestách dýchacích, jako je sinusitida, tracheitida, faryngitida.

Je také oprávněné předepisovat lék v případě alergických onemocnění, kterým je vystaven horní respirační trakt.

Kromě toho je příjem tohoto antipyretický a analgetikum zařazena do seznamu událostí ošetřených proti chřipce, nachlazení a dalších akutních respiračních virových infekcí, které jsou doprovázeny rýma, pocit ucpání nosu a bolesti hlavy.

Radicold plus se také uplatňuje při léčbě různých druhů zánětů, které se vyvíjejí v paranasálních dutinách.

Indikace pro použití přípravku Radicold Plus jsou proto především podmíněny jeho účelností ke snížení závažnosti příznaků počáteční chřipky, nachlazení, SARS. Droga v případě včasného zahájení jeho použití v raných fázích nachlazení přispívá k progresi onemocnění v mírné formě, zotavení pacienta v co nejkratším čase a vyhnout se komplikacím.

Formulář vydání

Forma přípravku Radicold Plus je prezentována ve formě tablet. Tablety mají kulatý plochý tvar, mají úkosy a řezy, nanesené na jedné straně. Jejich barva je růžová, ale může se měnit na světle růžový odstín.

Jedna tableta obsahuje 300 mg paracetamolu, chlorfeniramin maleátu, hydrochloridu fenylefrinu, kofein - 2 mg, 5 mg a 16 mg každé z těchto složek.

Kromě hlavních aktivních složek existujících hosta existenci několika dalších, pomocných látek, povidon, kukuřičný škrob, koloidní oxid křemičitý, stearát hořečnatý, mastek, sodná sůl glykolátu škrobu a benzoát sodný. Navíc je přítomna barviva Eritosin Supra.

Farmakodynamika

Kombinace přísad, tvořená paracetamolem, fenylpropanolaminem a chlorfeniraminem maleátem, aktualizuje své nejlepší vlastnosti při symptomatické léčbě nachlazení a chřipky.

Paracetamol má svůj účinek v oblasti hypotalamu, který je zodpovědný za výměnu tepla v těle způsobem, který způsobuje vazodilataci a stimuluje pocení, což zajišťuje lepší odvod tepla.

Vzhledem k obsahu hydrochloridu fenylpropanolaminu v tomto kombinovaném přípravku pomáhá vyrovnat se s takovým jevem, jako je nazální kongesce doprovázející chřipku a jiné akutní respirační virové infekce. Tato aktivní složka vyvolává nepřímý adrenomimetický účinek na vaskulární endotel v nosní sliznici. S účinkem podobným efedrinu má v porovnání s efedrinem takovou výhodu jako to, co přinejmenším vede ke stimulaci centrálního nervového systému.

Kvůli podání tohoto léku je mírný kašel potlačen účinkem chlorfeniramin-maleátu, který je blokován receptory H1-histaminu. Vzhledem k tomu, že se histamin podílí na zánětu sliznic, pokud jsou tyto kompetitivně příbuzné, symptomy chřipky a akutní respirační virové infekce způsobené tímto onemocněním jsou méně výrazné.

Zahrnutí kofeinu do výplachu tohoto léčiva umožňuje pacientovi zbavit se letargie, přispívá k tomu, že jeho motorická aktivita se zvyšuje a intenzita bolesti hlavy se snižuje. Výsledkem je zlepšení výkonu pacienta. Kromě toho existují důkazy, že kofein může vést ke zvýšení antipyretických a analgetických účinků paracetamolu.

Farmakodynamika Radicold Plus se projevuje jako kombinovaný farmakologický účinek hlavních aktivních složek léčiva.

Paracetamol se týká derivátů p-aminofenolu, a produkující výrazný analgetický účinek, a kromě toho podporuje snížení zvýšené tělesné teploty při nachlazení, chřipky a akutních virových respiračních infekcí horních cest dýchacích. Účinek paracetamolu inhibuje procesy, ve kterých jsou prostaglandiny syntetizovány, a kromě toho snižuje dráždivost termoregulační centrum v hypotalamu. Navíc paracetamol blokuje cyklooxygenázu I, II v centrální nervové soustavě.

Chlorpheniramin-maleát, pod jehož působením jsou blokovány receptory H1, je aktualizován svým M-holiblockingovým, sedativním a antialergickým účinkem. Díky tomu se snižuje stupeň závažnosti slzám a rhinorea, pruritus v nosu a očí a mírný broncholotinový účinek.

V důsledku farmakologického působení hydrochloridu fenylefrinu v sliznici v nosní dutině a v paranazálních dutinách se snižuje hyperémie, klesá edém.

Posilování analgetického účinku Radicold Plus zajišťuje přítomnost kofeinu v jeho složkách. Tato složka má také stimulační účinek na centrální nervový systém pacienta.

Takže farmakodynamika přípravku Radicalold plus je komplexní antipyretický a analgetický účinek léčiva.

Farmakokinetika

Stejně jako farmakologické vlastnosti léčiva je farmakokinetika přípravku Radicalold Plus charakterizována farmakokinetickými vlastnostmi všech účinných látek, které tvoří jeho složení.

Pokud jde především o hlavní paracetamol, je třeba poznamenat, že v horní části gastrointestinálního traktu je téměř úplná (v 95%) absorpce ve velmi krátké době. Maximální koncentrace v krevní plazmě se tvoří po dobu 15 až 120 minut. Po metabolizaci v játrech se paracetamol vylučuje z těla primárně ledvinami.

Absorpce chlorfeniraminu ve střevě vyžaduje delší čas než paracetamol a dochází k jeho dosažení ve stupni rovnajícímu se 80%. Jeho koncentrace v krevní plazmě dosahuje maximálních hodnot po uplynutí 2 a půl až 6 hodin. Chlorpheniramin se váže na proteiny krevní plazmy o 45%. Vylučuje se hlavně močí. Poločas rozpadu je 30 hodin.

Fenylefrin vykazuje indikátory indikující jeho snadnou absorpci v gastrointestinálním traktu. Koncentrace v krevní plazmě dosahuje hodnoty vrcholů za 60 až 120 minut. Zanechává lidské tělo v nezměněné podobě močí, stejně jako metabolity, které se v něm nacházejí.

Co říkáte o kofeinu je, že tato složka léku se vyznačuje vysokou mírou absorpce v zažívacím traktu a šíření tkání v těle tvořit maximální koncentrace v plazmě alespoň 1 hodinu před 75 minut. Vazba krevní plazmy s proteiny probíhá v množství přibližně 17%. Poločas vzniká po dobu 5-10 hodin. Kofein spolu s jeho metabolity nakonec spadne do moči a většinou opouští tělo.

Dávkování a aplikace

Dávkování a způsob podání Radicold Plus reguluje podávání tohoto léku následujícím způsobem.

U dospělých a dětí, které dosáhly věku 12 let, je doporučená dávka 1 tableta 3krát až čtyřikrát denně. Tablety by měly být spolknuty celé, aniž by byly lámany nebo nasekány, a to za účelem pití dostatečného množství vody.

Léčba lékem by neměla trvat déle než v prvním týdnu.

Používejte Radicold Plus během těhotenství

Nedoporučuje se užívat přípravek Radicold Plus během těhotenství ani během kojení.

Kontraindikace

Kontraindikace užívání přípravku Radicold Plus mohou být způsobeny tím, že u konkrétního pacienta existuje individuální přecitlivělost na kteroukoli složku tvořící tuto komplexní drogu. Kromě toho je tento lék neslučitelný s řadou různých onemocnění.

Patří mezi ně: koronární srdeční onemocnění a hypertenze v těžkých formách, přítomnost bradykardie a žaludeční tachykardie. Radicold Plus není předepsán, pokud má pacient hepatitidu, akutní pankreatitidu, hypertrofii prostaty.

Neoprávněné je použití léku v případech těžkého porušení jater, stejně jako renální dysfunkce.

Radicold plus se nepoužívá ve vztahu k osobám trpícím alkoholismem.

Pokud jde o období těhotenství a následně, když je dítě kojeno - lékařští odborníci doporučují ženám, aby se zdrželi užívání tohoto léku.

To je také implicitní, že to by nemělo být používáno pro děti do 12 let věku.

Existují také některé případy, které nepředstavují přímé kontraindikace užívání přípravku Radicold Plus, ale vyžadují zvýšenou pozornost ohledně možnosti předepisování léku. V tomto ohledu požaduje obezřetnostní glaukom s uzavřeným úhlem, retenci moči, narušení pohybových schopností a obstrukci žaludku u pacienta, epilepsii a bronchiální astma.

Vedlejší efekty Radicold Plus

Nežádoucí účinky Radicold Plus mají jako hlavní projevy vznik nevolnosti, zvracení, bolesti hlavy, závratě, vývoj anorexie.

Výsledkem negativního účinku léčiva na centrální nervový systém pacienta se stává stav zvýšené excitability, nadměrná podrážděnost, možné problémy se spánkem - nespavost.

Kardiovaskulární a oběhový systém k užívání této drogy dát jejich nepříznivé odpověď ve formě vysokého krevního tlaku, bolesti srdce, arytmie, bradykardie, a vzhled trombocytopenie.

Z gastrointestinálního traktu, dýchacího a dalších systémů lidského organismu v důsledku přijímání Radikold a výrazný pokles střevní motility a tón, vzhled koliky v játrech, suché sliznice v dýchacích cestách může být narušena vidění.

Použití léku je spojeno s možností alergické reakce, která má na kůži vyrážku.

Vzhledem k tomu, že nežádoucí účinky přípravku Radicold Plus mohou mít určitou nepříznivou kombinaci faktorů, může se při jeho předepisování dodržovat určité bezpečnostní pokyny. Stupeň rizika je například vyšší u starších pacientů a u pacientů, kteří mají tendenci k vysokému krevnímu tlaku.

trusted-source

Předávkovat

Skutečnost, že dochází k předávkování tímto lékem, je patrná výskytem odpovídající symptomatologie.

Hlavními symptomy způsobené více než-přehnané dávkách Radikold a zahrnují: zblednutí kůže, nechutenství, bolesti břicha, nevolnost, zvracení, závratě a bolesti hlavy, pocit zvonění v uších, hypertenze, hyperestezie, stav celkové slabosti, výskyt třes, poruchy srdečního rytmu , horečka, křeče, vzhled nespavosti nebo naopak nadměrná ospalost.

Léčba by měla být prováděna s výplachem žaludku a použitím adsorbentů - aktivního uhlí. Terapeutické opatření jsou symptomatické.

Předávkování může také znamenat potřebu použití specifického antidotum proti intoxikaci z paracetamolu - methiondu, acetylcysteinu.

Interakce s jinými léky

Při zvažování interakce přípravku Radicold Plus s jinými léčivy je třeba okamžitě poznamenat, že se nedoporučuje jeho určení spolu s jinými léčivými přípravky obsahujícími paracetamol.

Působením paracetamolu pozorováno zvýšení účinku produkovaného nepřímých antikoagulancií, a také zvyšuje riziko, že játra je vystaven otřesu přípravky mají hepatotoxické vlastnosti - barbituráty, ethanol, rifampicin a fenytoinu.

Rychlost absorpce paracetamolu je ovlivněna cholestyraminem a metoklopramidem. Zatímco první je faktor zpomalující tento proces, druhý, naopak, může zkrátit dobu potřebnou pro to.

Chloramfenikol v kombinaci s paracetamolem má výraznější toxické vlastnosti.

Obsah v přípravku Radicold plus kofein způsobuje snížení účinku při podávání narkotických a hypnotických léků v kombinaci s tímto lékem. Na druhou stranu má kofein s ohledem na paracetamol a kyselinu acetylsalicylovou přesně opačný účinek, který má zvýšit jejich účinek. To také přispívá k tomu, že ergotamin je lépe absorbován v gastrointestinálním traktu.

Chlorfeniramin schopen vést ke zvýšené sedativní účinek, který se vyrábí na centrální nervový systém tlumící - barbituráty, ethanol, prášky na spaní, sedativa, narkotická analgetika. Tricyklické antidepresiva a atropin také vykazují výraznější účinek na to.

Fenylefrin, který interaguje s guanethidinem, reserpinem, methyldopa, je schopen prokázat silnější účinek.

Radikold a interakce s jinými léky, a tím vyznačující se znaky uvedených v kumulativní účinek kombinací každý tvořen hlavní složku sloučeniny s jinými léky zahrnují, spolu s ním v komplexní terapie.

trusted-source[1], [2]

Podmínky skladování

Podmínky skladování produktu RadiCold Plus jsou nutné tak, aby vnější prostředí, ve kterém je léčivo obsaženo, odpovídalo konstantnímu režimu s teplotou nepřevyšující 25 stupňů Celsia as extrémně nízkou vlhkostí. Kromě toho je důležité chránit tuto drogu tak, aby mohla spadnout do rukou dětí.

Skladovatelnost

Doba použitelnosti Radicold Plus je deklarována výrobcem do 3 let ode dne přípravy.

Pozor!

Pro zjednodušení vnímání informací byl tento návod k použití drogy "Radicold Plus" přeložen a předložen ve zvláštním formuláři na základě oficiálních pokynů pro lékařské použití drogy. Před použitím si přečtěte anotaci, která přichází přímo k léčbě.

Popis je poskytován pro informační účely a není vodítkem pro samoléčení. Potřeba tohoto léčiva, účel léčebného režimu, způsobů a dávky léčiva určuje pouze ošetřující lékař. Samodržení je nebezpečné pro vaše zdraví.

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.